en ru pl

Ekskursijos bei edukacija

Bilietus į ekskursijas kviečiame įsigyti bilietų platinimo platformoje Kakava.lt. Dėl grupinių ekskursijų prašome kreiptis el. paštu ekskursijos@chc.lt 

PASIVAIKŠČIOJIMAS PO VILNIAUS MONSTRĄ: ISTORIJA, LEGENDOS IR ŠILUMOS KELIAS  

Iš tolo dryžuotais kaminais vilniečius pasitinkanti Vilniaus termofikacinė elektrinė Nr. 2 nuo šiol atveria savo vartus visiems, norintiems suprasti ir sužinoti, kaip atsiranda šiluma, karštas vanduo ir elektra. Tai – vienas įdomiausių iki šiol veikiančių industrinių objektų Baltijos šalyse. Didžiulė, daugiau nei 20 ha apimanti teritorija - tarsi atskiras ir akylai saugomas miestelis, turintis savo gatves, istoriją ir paslaptis. Miestelio centre – kalinių rankomis statytas raudonų plytų pastatas, kurį darbuotojai praminė Monstru. Jis lyg širdis, iš kurios apie 750 km ilgio vamzdžiais kaip kraujagyslėmis į vilniečių namus keliauja šiluma. O kaip ji gaminama? Kokie įrenginiai ūžia „Monstro“ viduje? Kodėl biokure randama kulkų? Kartu su gidu apkeliausite elektrinės gatves, pasivaikščiosite Monstro koridoriais, užsuksite į HBO serialo „Černobylis“ išgarsintą rūsį, aplankysite laiko nepaliestą slėptuvę ir išgirsite daug metų saugotas paslaptis. Darbuotojai sako, kad niekada negali žinoti, kuo nustebins Monstras, todėl būkite pasiruošę netikėtumams. 

Trukmė: 2 val. 
Skirta: lankytojams nuo 15 m. ir vyresniems 
Kaina: 14 Eur asmeniui + bilieto administravimo mokestis 
Ši ekskursija yra www.700vilnius.lt programos dalis.


GERASIS VILNIAUS MONSTRAS: KAIP ATSIRANDA ŠILUMA, KARŠTAS VANDUO IR ELEKTRA? 

Dauguma iš tolo esate matę dryžuotus kaminus, tačiau retas kuris vaikščiojo po didžiulę ir ypatingą teritoriją. Į svečius mažuosius vilniečius kviečia Vilniaus termofikacinė elektrinė Nr. 2. Darbuotojai ją vadina geruoju Monstru, nes jis šiluma ir karštu vandeniu aprūpina daugiau nei 200 tūkst. namų ūkių ir yra labai galingas. Čia ištisus metus nenuilstamai dūzgia įvairūs įrenginiai, gaminantys šilumą, elektrą ir karštą vandenį. Kaip visa tai atsiranda? Kaip šiluma pasiekia gyventojų namus? Kokį kurą naudoja? Valandos trukmės ekskursija, specialiai parengta mažiesiems, padės suprasti ir atrasti vieną svarbiausių Vilniaus industrinių objektų. 

Trukmė: 1 val. 
Skirta: 1 -9 klasių mokiniams. Jaunesnius moksleivius kviečiame aplankyti Energetikos ir technikos muziejų
Kaina: 210 Eur klasei + bilieto administravimo mokestis 
Ši ekskursija yra www.700vilnius.lt programos dalis.


VILNIAUS TERMOFIKACINĖ ELEKTRINĖ NR. 2: POKYČIAI IR NAUJAUSIOS TECHNOLOGIJOS IŠ ARTI 

Vilniaus termofikacinė elektrinė Nr. 2 yra vienas įdomiausių veikiančių objektų Baltijos šalyse. Jau 70-uosius metus skaičiuojanti elektrinė per dešimtmečius keitėsi ir tranformavosi. Kito ne tik naudojamas kuras, bet ir įrenginiai. Bendrovė nuolat diegia naujausias ir pažangiausias technologijos, užtikrinančias efektyvią bei aplinkai draugišką šilumos, elektros gamybą. Kaip viskas pasikeitė? Kokios technologijos ir įrenginiai šilumą kuria daugiau nei 200 tūkst. mūsų klientų? Kaip atrodo moderniausias tinklo valdymo pultas? Kokia laukia ateitis? Ši ekskursija skirta energetika ir technologijomis besidomintiems, kurie nori giliau pažinti objektą, aprūpinantį miestą šiluma ir karštu vandeniu. 

Trukmė: 1 val. 30 min.
Skirta: lankytojams, besidomintiems energetika 
Kaina: 250 Eur grupei + bilieto administravimo mokestis 
Ši ekskursija yra www.700vilnius.lt programos dalis.